Акцент на стартовий захист посівів
<b>Notice</b>: Undefined index: name in <b>/home/gu281992/vitagro-partner.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/newsblog/article.tpl</b> on line <b>39</b>

Для отримання гарантованого якісного врожаю, найважливіше завдання для господаря - дружні здорові захищені сходи культури. Адже «промахи» допущені саме у фазі сходів рослин, практично неможливо виправити ніякими наступними агротехнічними заходами.

Науково доведено, що через насіння можуть розповсюджуватися збудники 60% усіх небезпечних хвороб, які призводять як до зниження посівних якостей самого насіння, так і до зменшення в подальшому продуктивності рослин. Саме тому правильний вибір ефективного протруйника, забезпечує одержання високих і стабільних урожаїв сільськогосподарських культур. Додайте ще домінування у сівозмінах наших господарств зернових колосових, кукурудзи (рештки якої є джерелом фузаріозної інфекції), різке зниження або повне ігнорування внесення меліорантів, макро- і мікроелементів, розбалансування по окремих елементах живлення, використання протруйників низької якості – це все створює умови для накопичення ґрунтової інфекції, розвитку кореневих гнилій.

Європейські вимоги до якісного фунгіцидного протруйника - біологічна ефективність на рівні 97-98% проти летючої сажки, як мінімум 80-90% від альтернаріозу, гельмінтоспоріу, пліснявіння насіння, та мінімум 70% від фузаріозної інфекції. Зрозуміло, що тільки науково обґрунтоване поєднання кількох діючих речовин в одному протруйнику забезпечить від комплексного ураження даними хворобами.

 

Фахівці VITAGRO Partner рекомендують агровиробникам звернути увагу на фунгіцидний протруйник покращеної формуляції BAYTON Сет (ципроконазол, 6,25 г/л + дифеноконазол, 30 г/л), що забезпечує контроль практично всіх хвороб насіння, проростків і сходів зернових культур. Діюча речовина дифеноконазол у суміші з ципроконазолом застосовують для обробки насіння ячменю ярого, пшениці в захисті від: усіх видів сажкових хвороб, гельмінтоспоріозної, фузаріозної кореневих гнилей і пліснявіння насіння — із нормою витрати 2 л/т.

Дифеноконазол - набагато менш розчинна речовина, має системну дію, завдяки чому забезпечує довготривалий захист від хвороб кореневої системи, стебла та колосу. Ципроконазол - високорозчинна речовина, завдяки чому має швидку системну дію у захисті від хвороб, що передаються з насінням, а також забезпечує надійний захист швидкоростучих молодих тканин.

 

Ще один з ефективних протруйників, який вже заслужив довіру у виробничників - фторовмісний протруйник BAYTON Тевірон (флутріафол, 30 г/л + тіабендазол, 45 г/л). Ефективно контролює не тільки насіннєву інфекцію зернових культур, а й ґрунтову. Застосовують проти сажкових хвороб, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, пліснявіння насіння — із нормою витрати 1,8 л/т.

Тіабендазол — діюча речовина системної дії (група бензимідозоли), яка зупиняє процеси поділу клітин патогену. Добре діє проти збудників сажкових хвороб, а також проти кореневих гнилей (гельмінтоспоріозної та фузаріозної). Флутріафол за рахунок активного переміщення в молоді органи проростка захищає культуру від хвороб вегетативних органів на перших етапах росту та розвитку рослин.

Тевірон легко поглинається насінням, тому він не осипається з насіння і не утворює пил.

 

Що до шкідників зернових колосових культур, то слід наголосити, за характером пошкодження рослин в певний період вегетації, їх поділяють на групи «прямої» та «опосередкованої» шкідливості. Тобто, одні з них пошкоджують висіяні пророслі насінини, підземну частину стебла, зародкові й вузлові корені, інші — обгризають листки та стебла, висмоктують сік, пошкоджують зерно в колосі.

Науковці VITAGRO Partner рекомендують інсектицидний протруйник BAYTON Такер (клотіанідин, 600 г/л) – з системною пролонгованою дією для боротьби з комплексом ґрунтових та наземних шкідників сходів у посівах пшениці, кукурудзи, соняшнику та цукрового буряку шляхом протруювання насіння.

Як і інші неонікотіноіди, клотіанідин є інсектицидом контактного, кишкового та системної дії, ефективний проти сисних комах, у тому числі із родини твердокрилих (Coleoptera), рівнокрилих (Homoptera) і двокрилих (Diptera). Клотінадин починає діяти негайно після застосування, в той час як його попереднику – тиаметоксаму необхідно час, щоб метаболізуватися до клотіанидина.

 

Заслуговує на увагу також протравник BAYTON Локер (тіаметоксам, 350 г/л) – системний інсектицидний протравник, для захисту цукрових буряків, соняшника, кукурудзи, ріпаку, картоплі, льону, сорго та інших культур від ґрунтових і посходових шкідників (протягом 6–8 тижнів) - жуків, тлі, мух та жужелиці. Крім того, тіаметоксам забезпечує відсутність негативної дії на посівні якості насіння (зокрема й того, яке зберігалося протягом року після обробки), а також «Вігор»-ефект – препарат стимулює та покращує загальну стресостійкість рослин, які проростають.

Фахівці компанії VITAGRO Partner із задоволенням готові надати рекомендації з питань захисту культур.